Program
Lyžovanie - 27.11.2022 20:01

Vlhová v Killingtone pred Shiffrinovou, na čele nevídaná situácia

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v treťom slalome novej sezóny Svetového pohára 4. miesto. V nedeľných pretekoch v americkom Killingtone triumfovali zhodným časom Švajčiarka Wendy Holdenerová a Švédka Anna Swennová-Larssonová. Pre druhú menovanú je to premiérové prvenstvo v SP, Holdenerová zaznamenala prvé víťazstvo v slalome v seriáli.


Holdenerová mala predtým na konte dva triumfy v kombinácii a jeden v paralelnom slalome, no v slalome sa dlho nedokázal dostať na najvyšší stupienok. "Dala som do toho všetko a mať najlepší čas v cieli bola úľava. Je to skvelé," uviedla 29-ročná Švajčiarka v priamom prenose televízie JOJŠPORT. "Neviem, čo na to povedať. Som veľmi šťastná, splnil sa mi sen," neskrývala emócie Swennová-Larssonová, ktorej patrila po prvom kole piata priečka. Pódium doplnila tretia Rakúšanka Katharina Truppeová (+0,22).
        

Vlhová figurovala po prvom kole na štvrtej pozícii a ani druhé jej nevyšlo podľa predstáv. Po prejazde cieľom figurovala až na treťom mieste s mankom 44 stotín sekundy. Na pódium to napokon nestačilo, no zdolala svoju najväčšiu súperku v tejto disciplíne Mikaelu Shiffrinovú. Domáca favoritka nevyužila najrýchlejší čas z úvodného kola, v druhom výraznejšie zaostala a obsadila piatu pozíciu s mankom 15 stotín na Vlhovú.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora