Hokej - 28.03.2024 10:00

Projekt centralizovanej prípravy SR 18 sa vracia do Piešťan

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojšport

Projekt centralizovanej prípravy slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov sa vracia do Piešťan. Od nasledujúcej sezóny bude pôsobiť na zrekonštruovanom zimnom štadióne v kúpeľnom meste, kde predtým fungoval niekoľko rokov. Uplynulé dve sezóny strávila osemnástka na Strednej športovej škole v Poprade.
        
Piešťanský zimný štadión bol po prevzatí mestom do svojej správy pre rozsiahlu rekonštrukciu nefunkčný takmer dva roky. V rámci renovácie v približnej sume 1,5 milióna eur prešiel modernizáciou chladiaci systém, iné vnútorné priestory i vonkajšia konštrukcia. Okrem mesta Piešťany sa na rekonštrukcii významne finančne podieľal aj Fond na podporu športu. "Sme radi, že piešťanský zimný štadión je opäť funkčný. V minulosti ho naše reprezentácie pravidelne využívali a radi by sme v tom pokračovali aj po jeho znovuotvorení. Zároveň je skvelé, že hokejové deti z Piešťan a blízkeho okolia sa po dvoch náročných rokoch, počas ktorých museli z dôvodu rekonštrukcie dochádzať do Nového Mesto nad Váhom, vrátia do domácich podmienok. Veríme, že v nich budú napredovať. Inšpiráciu môžu čerpať aj na tréningoch a zápasoch našich reprezentácií," uviedol pre hockeyslovakia.sk generálny sekretár SZĽH Miroslav Lažo. Zároveň ozrejmil detaily zmluvnej spolupráce o využívaní piešťanského zimného štadióna: "Uzavreli sme trojročnú zmluvu, ktorá vstúpi do platnosti 15. júla 2024. Vyplýva z nej, že Slovenský zväz ľadového hokeja môže využívať ľadovú plochu desať mesiacov v roku. Nielen pre projekt SR 18, ale rovnako môže v Piešťanoch organizovať kempy a medzinárodné prípravné zápasy iných našich reprezentácií."
        
Projekt centralizovanej prípravy reprezentácie do 18 rokov využíval v uplynulých dvoch sezónach priestory Strednej športovej školy v Poprade. Na pridruženej ľadovej ploche hral zápasy v rámci extraligy juniorov, TIPOS Slovenskej hokejovej ligy aj medzinárodné konfrontácie. Reprezentanti zároveň bývali v internátnych priestoroch školy. Tie však po novom budú slúžiť na ubytovanie študentov. "Keďže o tomto kroku sme boli vopred informovaní, začali sme hľadať alternatívy pre umiestnenie projektu SR 18. Vedeli sme, že na piešťanskom štadióne, odkiaľ sme ho pred dvoma rokmi sťahovali, prebieha rekonštrukcia. V záujme mesta však bolo čo najefektívnejšie spustenie prevádzky, čo nám zapasovalo do plánov. Rokovania o novej spolupráci boli úspešné. Sme radi, že sa vraciame do známeho prostredia a budeme mať istotu zázemia na dlhší čas," dodal generálny manažér mládežníckych reprezentácií Roman Sýkora.
        
Prvou zaťažkávacou skúškou pre vynovený piešťanský štadión bude príprava slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov na vrchol sezóny, ktorým sú majstrovstvá sveta vo Fínsku. Osemnástka odštartuje v Piešťanoch úvodný kemp, následne odohrá dva prípravné zápasy proti Poľsku v Trnave. Od leta plánuje SZĽH na základe zmluvy využívať piešťanský štadión pre potreby viacerých slovenských reprezentácií.
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora