Program
Hokej - 08.02.2024 11:37

Vyhralo Slovensko

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr / jojsport

Slovenská reprezentácia hráčov do 19 rokov zdolala v stredajšom stretnutí na Turnaji Vladimíra Dzurillu v Poprade slovenskú osemnástku 5:2. O dva góly víťazného tímu sa postaral Adam Cedzo.
Vo štvrtok vysielame na JOJŠPORT súboj našej 19-stky s Ukrajinou od 13:30 a následne od 17:00 nastúpi slovenská 18-stka proti Japonsku. 

        Turnaj Vladimíra Dzurillu v Poprade:
        Slovensko 18 – Slovensko 19 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
        Góly: 20. Svrček (Šlak, Straka), 26. Chovan (Pobežal, Svrček) – 17. Cedzo (Vojtech), 18. Královič (Cedzo, Ridzoň), 26. Havadej (Hazala, Plančár), 48. Stahoň (Fedor), 52. Cedzo (Ridzoň). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 27:30. Rozhodovali: Snášel, Krajčík – Hajnik, Ordzovenský, 137 divákov.
        zostavy:
        SR 18: Haronik – Šlank, Kupec, Húževka, Beluško, Kalman, Fabuš, Ličko – Chovan, Pobežal, Svrček – Nemec, Prokopovič, Chrenko – Straka, Šatan, Tomík – Liščinský, Vrtiel, Šilhár.
        SR 19: Lenďák – Královič, Valent, Sakmár, Vaverčák, Hrenák, Šimon, Král, Štrbáň – Cedzo, Fedor, Ridzoň – Klečka, Lašš, Vojtech – Hazala, Havadej, Plančár – Liška, Krchňavý, Semančík.

        Hlasy po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
        Martin Dendis, tréner SR 18: "V prvej tretine sme si predstavovali väčšiu aktivitu z našej strany. Situáciu sme si skomplikovali dvoma vylúčenia, súper dostal presilovku o dvoch hráčov a bol veľmi efektívny. Podarilo sa nám znížiť a v druhej tretine sme chceli rýchlejšie otáčať hru a byť silnejší v hre s pukom. Sem-tam sa nám to darilo, ale boli skôr záblesky. V tretej tretine sme si za stavu 2:3 vytvorili šance na vyrovnanie, bohužiaľ, súper z protiútoku zvýšil na 4:2. Je veľa vecí, ktoré si s chalanmi rozoberieme, aby sme ich robili lepšie v nasledujúcom stretnutí."
        Ivan Feneš, tréner SR 19: "Dnes vyhralo Slovensko, čo je dôležité. Som rád, že zápas naplnil naše očakávania. Tento turnaj slúži prioritne pre osemnástku. Kolegovia dali príležitosť viacerým chlapcom ukázať sa aj v našom výbere. Chlapci sa predviedli v dobrom svetle, určite im zamotajú hlavu v súvislosti s tvorbou záverečnej nominácie na majstrovstvá sveta. V našom tíme ukázali chalani z ročníka 2005, že sú o rok starší, boli ťahúni na ľade aj v kabíne. Mladší chalani zasa boli vhodným doplnením nášho tímu."

        ďalší zápas:
        Japonsko 18 – Nemecko 18 2:3 (1:2, 1:1, 0:2)
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora