Hokej - 10.12.2023 16:36

JOJŠPORT Slovenský pohár: Vo finále Žilina zdolala Považskú Bystricu

NEDEĽA:
Hokejisti DOXXbet Vlci Žilina triumfovali v JOJ Šport Slovenskom pohári a po dvoch rokoch opäť zdvihli nad hlavu trofej. V nedeľňajšom finále zvíťazili nad domácou Považskou Bystricou 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 68. minúte Róbert Varga.
        Lepší vstup do finále mali domáci hráči, ktorí sa ujali vedenia už po 92 sekundách, keď otvoril skóre Richard Jakubec. Žilinčania sa dlho nedokázali presadiť, nevyužili ani krátku presilovku o dvoch hráčov a vyrovnať dokázali až v 28. minúte, paradoxne pri vlastnom oslabení. Chybu domácich potrestal Martin Belluš a necelé dve minúty po ňom poslal hostí do vedenia Igor Safaralejev. Aj Považania však predviedli obrat. V úvode tretieho dejstva skóroval Patrik Lušňák a v 54. minúte upravil na 3:2 Juraj Ďurkech. Považská Bystrica však neudržala ani toto vedenie. V 57. minúte zbytočne fauloval Ján Zlocha a následnú presilovku využil Lukáš Paukovček. V predĺžení mali dve veľké šance domáci, ale Žilinu zachránil Valent a v 68. minúte rozhodol Varga.
        Žilina sa teší z druhého triumfu v Slovenskom pohári, titul získala aj v roku 2021, vlani prehrala vo finále s Humenným.

JOJ Šport Slovenský pohár, finále:
        DOXXbet Vlci Žilina - HK ‘95 Považská Bystrica 4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
        Góly: 28. Belluš (Juščák), 29. Safaralejev (Holenda, Mráz), 58. Paukovček (Šmída, Safaralejev), 68. Varga (Glamboš) - 2. Jakubec (J. Zlocha, J. Ďurkech), 43. Lušňák (Cíger, Tománek), 54. Ďurkech (J. Zlocha). Rozhodcovia: Klejna, Štefik - Knižka, Valo, vylúčení: 8:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 1402 divákov.
        Žilina: Valent - Jansons, Pobežal, Holenda, Malina, Pacalaj, Rajnoha, Rehák, Jakubík - Varga, Galamboš, Bezúch - Safaralejev, Halama, Mráz - Michalík, Paukovček, Beták - Belluš, Šmída, Juščák
        P. Bystrica: Tomek - Zaťko, Nahálka, J. Ďurkech, L. Ďurkech, A. Zlocha, Hlinka, Scheuer - Tománek, Rufati, Vorona - Urbánek, J. Zlocha, Jakubec - Lušňák, Ligas, Cíger - Buchman, Zemko, Turan

SOBOTA:
Hokejisti Žiliny a Považskej Bystrice si zahrajú finále JOJ Šport Slovenského pohára. Vlci v úvode finálového víkendu v Považskej Bystrici zdolali HC Prešov 2:0. Považania v druhom semifinále zvíťazili nad Žiarom nad Hronom 3:2 po predĺžení.

Diváci čakali na prvý gól prvého semifinále do 36. minúty. Dovtedy si oba tímy vypracovali viacero gólových príležitostí, no brankári Košarišťan a Sabol podržali svoje tímy. Skóre otvoril Bezúch po tom, čo ušiel obrancovi Pavúkovi a prekonal Sabola - 1:0. Náskok Vlkov zvýšil v 45. minúte Beták. Prešovčania sa už v 55. minúte rozhodli pre hru so šiestimi korčuliarmi, ale žilinského brankára Košarišťana neprekonali.
        Považská Bystrica na domácom ľade dvakrát prehrávala, no v 50. minúte vyrovnal na 2:2 Richard Jakubec a duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol v 68. minúte Roman Tománek.

JOJ Šport Slovenský pohár, semifinále:
        MŠK Indian Žiar nad Hronom - HK ‘95 Považská Bystrica 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
        Góly: 3. Gašpar (Kremnický, Jakúbek), 24. Gašpar (Jakúbek, Rais) - 13. A. Zlocha (Cíger, Lušňák), 50. Jakubec (J. Zlocha, L. Ďurkech), 68. Tománek (Vorona). Rozhodovali: Kalina, Crman - Hájnik, Riš, vylúčení: 8:6, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 902 divákov.
        Žiar nad Hronom: Petrík - Kuboš, Kobolka, Rais, Haborák, Pač, Šeliga, Zubák, Kremnický - Jakúbek, Šramaty, Gašpar - Gábor, Suľovský, Lunter - Rajčan, Brumerčík, Magdolen - Jamrich, Halama, Tatár
        P. Bystrica: Maťovčík - Nahálka, Zaťko, L. Ďurkech, J. Ďurkech, Hlinka, A. Zlocha, Scheuer – Vorona, Rufati, Tománek – Jakubec, J. Zlocha, Urbánek - Cíger, Ligas, Lušňák - Turan, Zemko, Buchman.

DOXXbet Vlci Žilina - HC Prešov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
        Góly: 36. Bezúch (Jansons, Varga), 45. Beták (Paukovček, Rajnoha). Rozhodovali: Kocúr, J. Konc ml. - Pribula, Drblík, bez vylúčených, 698 divákov.
        Žilina: Košarišťan - Jansons, Pobežal, Holenda, Malina, Pacalaj, Rajnoha, Rehák - Varga, Galamboš, Bezúch - Safaralejev, Halama, Mráz - Michalík, Paukovček, Beták - Belluš, Šmida, Juščák - Jakubík
        Prešov: Sabol - Hrabčák, Jerofejevs, Bystroň, Pavúk, Putala, Nemec - Zyrjanov, Kohút, Leščenko - Poliaček, Toma, Chalupa - Milý, Ščurko, Klíma - Sigarev, Frič, K. Jendroľ - Vaculík