Hokej - 22.05.2022 00:15

Naším najmladším strelcom na MS sa stal 17-ročný Adam Sýkora

Adrián Tóthezere Autor: Adrián Tóthezere | Zdroj: JOJ Šport

Slovenskí hokejisti zvládli svoju povinnú jazdu proti papierovo slabšiemu súperovi z Talianska, keď zvíťazili 3:1. Dvojgólový náskok sme si vypracovali už v úvodnej tretine po zásahoch Krištofa a potom Sýkoru. Najmä gól druhého menovaného bol veľmi špeciálny. Mladučký Adam Sýkora ako najmladší hráč na turnaji elegantným švihom prekonal brankára Bernarda. Tento gól strelil vo veku 17 rokov 8 mesiacov a 14 dní a stal sa tak najmladším slovenským strelcom na MS vôbec. Jeho gól bol napokon aj víťazný. Tento skvelý moment sledoval z hľadiska aj jeho otec. "Syky" si na pamiatku nechal aj gólový puk. Doterajšie prvenstvo v tejto štatistike patrilo Jurajovi Slafkovskému.

Zdroj: iihf

V tretej tretine znížil na rozdiel jediného gólu Trivellato. Slováci sa však dočkali ešte jedného hviezdneho momentu, strelecký účet si otvoril aj Alex Tamáši. Najlepším hráčom zápasu bol vyhlásený práve náš najmladší strelec, Adam Sýkora.

Slovensko je aktuálne v tabuľke na 5. mieste a najbližšie ho čaká zápas s Dánskom v pondelok 24.5. o 15:20.