Hokej - 20.05.2022 19:15

Náhoda? Nemci a Taliani si zopakovali gólovú smršť z minuloročných MS

Adrián Tóthezere Autor: Adrián Tóthezere | Zdroj: JOJ Šport

Majstrovstvá sveta v hokeji 2022 vo Fínsku majú za sebou ďalší divoký zápas. Tentokrát sa o to postarali hokejisti Nemecka a Talianska. Jednoznačným favoritom tohto zápasu boli Nemci, ktorí túto úlohu aj splnili. Talianov deklasovali vysoko 9:4. Nemci viedli po prvej tretine už 4:0 a pred druhou prestávkou 6:1. Na začiatku tretej tretiny to bolo hneď po necelých troch minútach už 8:1, no potom sa dostali k slovu aj Taliani, a teda posledná tretina priniesla až šesť gólov. Na nemeckej strane boli dvojgóloví Ehliz, Fischbuch a Karachun, Wissmann si pripísal gól a k tomu tri asistencie a za Talianov mal najviac bodov Petan za gól a asistenciu.

Zaujímavé je, že Taliani strelili naposledy 4 góly v riadnom hracom čase na minuloročných MS v Lotyššku a práve proti Nemcom, keď Nemci vyhrali rovnako bláznivým výsledkom ako dnes, 9:4.

Doteraz boli najbližšie k dosiahnutiu 10 gólov v zápase na tohtoročných MS Dáni, ktorí vyhrali s Kazachstanom vysoko 9:1.