Program
Hokej - 13.05.2022 18:57

Vstup do turnaja dopadol na výbornú, Slovensko si poradilo s Francúzskom

Adam Tóthezere Autor: Adam Tóthezere | Zdroj: JOJ Šport

MS v hokeji 2022- Majstrovstvá sveta v hokeji 2022 vo Fínsku oficiálne začali a slovenskí hokejisti si v úvodnom zápase pripísali hneď prvé tri dôležité body za výhru nad Francúzskom 4:2. Slováci sa dostali do vedenia v 11. minúte zápasu, keď s dôrazom pred bránkou skóroval Pavol Regenda. Paradoxom je, že Regenda bol naším posledným strelcom na tohtoročnej úspešnej bronzovej olympiáde v Pekingu. Strelecky však prvú tretinu vyhrali tesne Francúzi. Hneď na začiatku druhej tretiny poslal Slovákov do dvojgólového vedenia využitou presilovou hrou Tomáš Tatar. Všetko sa zdalo byť pokojné, no opak bol pravdou. V tejto tretine sa v našej hre začali tvoriť medzery, čo Francúzi dvomi gólmi okamžite zúžitkovali na vyrovnanie zápasu. No tesne pred prestávkou nám však prinavrátil vedenie autor víťazného gólu, Samuel Takáč

​​Víťazného preto, pretože Francúzom sa už napriek veľkému záverečnému tlaku gól streliť nepodarilo. Práve naopak, z početnej výhody Francúzska, s hrou bez brankára, ťažili Slováci, svoj druhý gól si po šikovnej prihrávke Slafkovského pripísal Regenda

​​Slovenskí hokejisti tak zaknihovali úspešný vstup do turnaja a úvodné dôležité body do tabuľky. Za najlepšieho hráča nášho tímu bol vyhlásený brankár, Patrik Rybár. Za jeho chrbát prešli len puky od Recha a Perreta, ďalších 16 striel chytil.

​(Zdroj foto: Šport.sk, tasr)