Program
Futbal - 10.04.2024 19:23

Slovenky prehrali v Škótsku, je to výzva do odvety

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr

Slovenské futbalistky boli v utorok blízko k remíze na pôde favorizovaného Škótska. Nakoniec prehrali v zápase kvalifikácie ME 2025 tesne 0:1 po góle Sophie Howardovej v 62. minúte po štandardnej situácii.
        
Zverenky trénera Petra Kopúňa išli do zápasu s veľkými očakávaniami po úvodnom víťazstve nad Izraelom (2:0). V utorok mali herne navrch Škótky, hosťky však dobre bránili a dostali sa aj k príležitostiam. "Gratulujem súperovi k víťazstvu, no podľa mňa k nemu nemal ľahkú cestu. Tím bol koncentrovaný celý zápas až na jednu situáciu, keď sme inkasovali zo štandardky. Dievčatá však ukázali, že patria k lepším, dokázali si vytvoriť strelecké príležitosti a neboli to len plané pokusy," uviedol Kopúň pre webstránku futbalsfz.sk.
Prehra ho mrzela o niečo viac, keďže o nej rozhodol jediný gól: "Niekedy je možno lepšie prehrať 0:3, človeka to mrzí menej. Takto vieme, že sme to mali na dosah, navyše na súperovej pôde. Máme dobrú výzvu do odvety."
        
Škótky boli viditeľne lepšie najmä na začiatku zápasu a Slovenky podržala brankárka Mária Korenčiová. Jej tím v závere zabral, svoju aktivitu však neodkázal premeniť. "Som hrdá na baby, skupina je otvorená, stále sa môže stať hocičo. Dievčatá v obrane mi to dosť uľahčili. Štandardiek bolo veľa, ustrážili sme si ich až na tú jednu. Išli na zadnú žrď, je to silové družstvo, pretlačili sa tam a ja nie. Z toho bol gól," zhodnotila zápas i jeho rozhodujúcu situáciu Korenčiová.
        
Zo "slovenskej" 2. skupiny B-divízie postupujú priamo do play off tri tímy, za určitých okolností aj štvrtý. Konečný výsledok má priamy vplyv aj na ďalšie umiestnenie v rebríčku Ligy národov. Slovenky sú na treťom mieste s troma bodmi a najbližšie ich čaká zápas na pôde vedúcich Srbiek (31. mája), ktoré privítajú o štyri dni neskôr v domácej odvete. Prípadný postup na záverečný turnaj by bol prvý v histórii. Dejiskom majstrovstiev Európy je Švajčiarsko, na programe sú v júli 2025.
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora