Program
Futbal - 27.05.2023 11:29

Tatran Prešov sa o ligu vyššie neposunie. Nestačil na Vion

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: JOJŠport

Kým minulý rok sa z II. futbalovej ligy do najvyššej súťaže presúvala až trojica tímov, tento rok podobné právo ostane výlučne v rukách FC Košice. Víťaz ligy získal istotu posunu medzi elitnú dvanástku, zatiaľ čo FC Tatran Prešov v barážovom dvojzápase vyzval FC Vion Zlaté Moravce - Vráble, predposledný tím tabuľky najvyššej súťaže. Šarišania neuspeli. V domácom ličartovskom prostredí síce dokázali vyhrať 1:0, no odveta pri Žitave patrila domácim jasne 3:0. Gólovo sa pod obrat v odvete podpísal dvakrát Karol Mondek a raz Kenneth Ikugar. Prešovský kanonier Jozef Dolný sa ešte v 42. minúte mýlil z bieleho bodu.

Prvý polčas priniesol vyrovnanú bitku so šancami na oboch stranách. Okrem jediného strelca Mondeka si "plusový bodík" pripísal aj gólman Patrik Lukáč chytenou penaltou. Náskok 1:0 Zlaté Moravce zveľadili v 69. minúte a v nadstavenom čase prišla poistka. V samom závere bol ešte predčasne poslaný pod sprchy hosťujúci Lukáš Šimko po druhej žltej karte. Scenár baráže tak pripomínal roky 2020, 2019 či 2018, kedy druholigista po prvom domácom súboji držal sľubné postupové šance, no na súperovom trávniku vyhorel. Týkalo sa to Dubnice proti Nitre po výsledkoch 0:0 a 0:3 aj Popradu s AS Trenčín, kedy Podtatranci dokonca prvý zápas vyhrali 2:0, no nasledovala prehra 1:4. Rok predtým Skalica začala dvojzápas so Senicou výhrou 2:1, no vonku prehrala 0:1 a pre chýbajúci gól na ihrisku súpera nepostúpila.

Zlatomoravčania finišovali v základnej časti tejto sezóny na pohodlnom deviatom mieste, no v nadstavbe mali bilanciu 2-2-6 a klesli na jedenástu priečku. Štvorzápasovú šnúru bez víťazstva uťali v správny čas a vďaka tomu tím Ivana Galáda ostáva v elitnej súťaži. "Mám rád druhé barážové stretnutia. Musím sa poďakovať svojmu realizačnému tímu, chlapcom a všetkým ľuďom vo ViOne. Môžem ísť teraz na ryby, ako to robím vždy. Mondekovi som pred zápasom povedal, že dá dva góly, ako sa mi to prisnilo. O mojej budúcnosti sa nebavme teraz. Táto záchranárska misia bola skutočne najťažšia zo všetkých, ktoré som doteraz absolvoval," povedal skúsený kouč po zápase novinárom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora