Program
Futbal - 06.03.2023 08:38

Štvrťfinále Slovnaft Cup na JOJŠPORT

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr/jojšport

Futbalový Tatran Prešov môže v utorok vybojovať najlepší výsledok v domácom pohári od sezóny 1996/97. Druholigista privíta fortunaligový AS Trenčín vo štvrťfinále Slovnaft Cupu a v prípade postupu by sa priblížil k svojim najlepším výsledkom zo sezón 1993/94 a 1996/97, keď prehral až vo finále. Stretnutie začneme štúdiom o 14:10, výkop zápasu je o 14.30 h, všetko samozrejme na televízii JOJŠPORT.
        Vedúci tím druhej najvyššej súťaže postúpil medzi najlepšiu osmičku Slovnaft Cupu po šiestich rokoch. Z osemfinále išiel ďalej po triumfe 1:0 na ihrisku Humenného a vo štvrtom kole vyradil fortunaligistu z Podbrezovej (1:0). S týmto súperom pritom Trenčania remizovali v sobotnom ligovom zápase 1:1 a predĺžili tak šnúru nevýrazných výsledkov v najvyššej súťaži, kde nevyhrali už osem stretnutí. V pohári mali doposiaľ pomerne priaznivý žreb, okrem druholigistov z Myjavy a Trebišova narazili na treťoligovú Belušu a v druhom kole rozstrieľali 14:0 účastníka piatej najvyššej súťaže z Hlohovca. Prešovu sa naopak v lige darí, z predchádzajúcich pätnástich stretnutí vyhral trinásť a po piatich rokoch je na najlepšej ceste medzi domácu špičku.
        Bilancia vzájomných zápasov však hovorí jasne v prospech Trenčína, dvojnásobného víťaza domáceho pohára (2015, 2016). Tímy sa spolu stretli naposledy pred vyše piatimi rokmi v dueli Fortuna ligy – domáci Trenčín vtedy zvíťazil 2:0. Zatiaľ posledné vzájomné stretnutie na pôde Prešova dopadlo v jesennej časti tej istej sezóny zdrvujúcim triumfom hostí v pomere 7:0. Tatran sa tešil z triumfu nad týmto súperom naposledy pred 11 rokmi, keď zvíťazil 1:0 po góle Petra Katonu. Ten istý hráč vsietil aj posledný gól proti Trenčanom, ešte v marci 2017 (1:2).
        Úspešnejší tím z utorňajšieho duelu čaká v ďalšej fáze vlaňajší šampión Spartak Trnava.
V ďalšom štvrťfinále zabojujú v stredu Tatran Liptovský Mikuláš s MFK Skalica a úspešnejší z dvojice nastúpi v semifinále proti Slovanu Bratislava.

        štvrťfinále Slovnaft Cupu - na jeden zápas,
UTOROK 7. marca:
        14.30 Tatran Prešov - AS Trenčín /rozhoduje Marián Ruc (SR)/
STREDA 8. marca:
      14:30 Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Skalica
Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: Slovnaft Cup