Program
Futbal - 18.06.2022 11:03

Po vzore Piquého? Mbappé začína podnikať s vysielaním

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: JOJŠport/Twitter

Hollywoodska agentúra WME Sports získala veľmi silného podnikateľského partnera pri svojich produkčných aktivitách. S Kylianom Mbappém sa dohodla na založení firmy Zebra Valleys, ktorá bude novou produkčnou spoločnosťou so sídlom v Los Angeles a v dohľadnej dobe by mala predstaviť svoje exkluzívne vysielacie zmluvy. Jej obsah má byť zameraný na šport, hudbu, kultúru, technológie a videohry, pričom tvár 23-ročného futbalistu dodá značke patričnú prestíž a marketingovú hodnotu. Len nedávno podpísal novú zmluvu s PSG a tá z neho má spraviť najlepšie plateného muža v tomto športovom odvetví.

Informácie priniesol francúzsky denník L'Equipe, podľa ktorého sa Mbappé bude podieľať na prezentácii, marketingu a aktivitách mimo vysielania či produkcie. S vlastnou reláciou alebo diktovaním vysielaného obsahu sa nateraz v jeho prípade nepočíta. Napriek tomu sa však na sociálnych sieťach objavili viaceré šumy o tom, že krátky dokument o rodákovi z Paríža zabodovať môže a po marketingovej stránke by bolo nezmyslom držať takúto hviezdu mimo obraz. Zebra Valleys si zatiaľ v tichosti užíva chŕlené špekulácie a veľa neprezrádza. "Pomôcť mladým ľuďom nájsť svoju cestu" špecifikuje svoje zameranie.

Produkčná spoločnosť by sa mala snažiť o prehĺbenie multiplatformového sveta a multikulturalizmu ako takého, píše sa vo Francúzsku. Načasovanie tejto novinky je zaujímavé aj s ohľadom na konkurenciu. Apple TV napríklad len pred pár dňami odprezentovalo desaťročné právo na Major League Soccer, hoci nie exkluzívne. V spolupráci s ESPN a Fox by sa prenosy mali dostať aj ku širšej verejnosti. Ak sa vrátime ku Mbappému, nie je prvým futbalistom, ktorý vycítil potenciál vo vysielaní. Od roku 2017 sa v tejto sfére angažuje španielsky stopér Gerard Piqué, ktorý rozbehol Kosmos Global Holding, z ktorého sa vyvinul samostatný športový projekt Palco23. Svoj vplyv zvýraznil napríklad ziskom práv na francúzsku ligu pre španielskych divákov, krátko po prestupe Lionela Messiho do PSG, no dostal sa preto aj do problémov so zákonom a pred súd sa postavil s doplatením dlhu 2,1 milióna eur.

Podľa trénera Xaviho sa však Piqué v súčasnosti viac venuje svojmu hobby a mimofutbalovému životu, pre čo stratil svoj honor legendy. V radoch FCB sa s ním údajne už nepočíta. Zhoršiť sa mu mal fyzický stav a viaceré prešľapy pokazili aj jeho profesionálny prístup.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora