Futbal - 26.05.2022 12:51

AS Rím víťazom novovzniknutej pohárovej súťaže

Adrián Tóthezere Autor: Adrián Tóthezere | Zdroj: JOJ Šport

Novovzniknutá pohárová súťaž, Európska konferenčná liga, mala včera na programe svoje finále. V ňom sme videli konfrontáciu talianskeho celku, AS Rím, proti holandskému tímu, Feyenoord Rotterdam. Zápas sa odohral na štadióne Air Albania Stadium, v albánskom hlavnom meste Tirana.

Zdroj: AS Roma/ Facebook

​​No a úspešnejší bol AS Rím, ktorý sa stal víťazom premiérového ročníka Európskej konferenčnej ligy. Prvý polčas sa niesol v opatrnejšom tempe, no v 32. minúte po zaváhaní rakúskeho obrancu v službách Feyenoordu, Traunera, otvoril skóre Zaniolo. Do druhého polčasu nastúpil holandský celok oveľa aktívnejšie, dokonca nastrelil aj dvakrát tyčku, no taktika skúseného portugalského trénera AS, Josého Mourinha, sa napokon ukázala ako víťazná. Rimania už v závere zdržovali čo to dalo a svoj náskok nepustili. Ďalší gól už nepadol, a tak AS Rím vyhral toto finále najtesnejším rozdielom 1:0

​Tréner José Mourinho sa stal vôbec prvým trénerom, ktorý vyhral Ligu Majstrov, Európsku ligu a Európsku konferenčnú ligu.