Futbal - 10.04.2022 11:43

Galakoncert tria Neymar, Messi, Mbappé proti Clermontu

Adam Tóthezere Autor: Adam Tóthezere | Zdroj: JOJ Šport

Ligue 1- 31. kolo najvyššej francúzskej futbalovej ligy sa nieslo v znamení výborného herného prejavu hviezd PSG. Na ihrisku sedemnásteho Clermontu sa prezentovali ofenzívnym galapredstavením. Parížanom sa podarilo zvíťaziť vysoko 1:6. Je to ich najvyššia výhra v tejto sezóne. Za posledné dva zápasy strelili už 11 gólov a pomaly si tak napravili chuť po prehre s Monacom.

Oslavná fotografia v lietadle, Kylian Mbappé a Neymar Jr.
Zdroj: k.mbappe/instagram

​Na 6 góloch PSG sa podieľali hattrickom obaja útočníci, Kylian Mbappé a Neymar Jr. Prvý menovaný skóroval v 19. , 74. a 80. minúte. Brazílčan zasa v  6. , 71. a 83. minúte. Naopak, Argentínčan Messi podporoval svojich spoluhráčov výbornými prihrávkami a pripísal si na svoje konto 3 gólové asistencie. Saint-Germain vedú tabuľku o 15 bodov pred druhým Rennes.

Zdroj: 433/instagram

Renomovaný instagramový portál 433 reagoval na hattrick Mbappého zarámovanou fotografiou znázorňujúcou typické oslavné gesto mladého Francúza.