Futbal - 24.03.2022 23:58

Senzácia je na svete, Severní Macedónci vyradili úradujúcich šampiónov

Adam Tóthezere Autor: Adam Tóthezere | Zdroj: JOJ Šport

Zdroj: Euro2024/ instagram

Predposledná fáza európskej kvalifikácii v baráži o postup na Majstrovstvá sveta v Katare 2022 je za nami a o najväčšiu senzáciu sa postarali futbalisti Severného Macedónska. Podarilo sa im dokonale vyradiť úradujúcich európskych šampiónov z Talianska na ich vlastnej pôde. Navyše, rozhodujúci gól z kopačky Trajkovskeho padol až nadstavenom čase druhého polčasu.

Radosť Portugalska po postupe
Zdroj: Portugal/ instagram

​Ďalej ide aj Portugalsko, ktoré si doma poradilo s Tureckom pomerom 3:1. Rozhodol už 1. polčas, ktorý tím na čele s Cristianom Ronaldom vyhral 2:0, keď sa presadili Otávio a Jota. Znížiť sa podarilo Yilmazovi, ktorý mohol aj vyrovnať, no nepremenil penaltu. V závere stretnutia stanovil konečný výsledok Nunes.

Dvojgólový Bale pri postupe Walesu
Zdroj: 433/ instagram

Z postupu sa môže tešiť aj Wales, ktorý porazil Rakúsko 2:1, oba góly domácich zaznamenal Gareth Bale

Souček sústredený pri rohovom kope
Zdroj: Českárepre/ instagram

​Žiaľ, naši susedia z Česka držali krok s futbalistami Švédska celých 90 minút hry, no v predĺžení inkasovali v 110. minúte z kopačky Quaisona, ktorý poslal severskú krajinu do ďalšej fázy.
Poliaci postúpili proti Rusku bez boja, zápas Škótska s Ukrajinou je pochopiteľne odložený.