Program
Futbal - 12.01.2022 18:31

Klub z pohraničia nevedel, ktoré pandemické pravidlá sa naň vzťahujú

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste.tv/Instagram

Dodržanie všetkých pandemických nariadení a pravidiel nie je ľahkou úlohou, pokiaľ sú všetky vaše aktivity v rámci jednej krajiny. Ešte komplikovanejšie je to, pokiaľ sa váš "pôvod" kombinuje. Nie všetky tímy v hierarchii anglických súťaží majú svoj domovský stánok na anglickom území a síce v najvyššej súťaži momentálne nehrá žiaden takýto tím, v Championship sú dva a na nižších poschodiach by sme našli ďalšie príklady. V takom prípade sa ešte pravidlá ako-tak postrážiť dajú, no do problémov zapadol Chester FC. Jeho štadión sa nachádza na anglicko-waleskom pohraničí, formálne už na území Walesu. Napriek tomu hrá anglickú ligu.

Waleské pravidlá nariadili konanie všetkých zápasov za zatvorenými dverami a teda pred prázdnym hľadiskom, zatiaľ čo nariadenia v Anglicku v tom čase boli o poznanie benevolentnejšie a taká Premier League sa tešila bežným 40-tisícovým kulisám. Chester tak odohral dva duely počas vianočného obdobia približne pred dvomi tisíckami divákov na tribúnach. Šlo o zápasy s anglickými tímami, no po nich bol informovaný, že "môže ísť o porušenie waleských nariadení". Preto nasledujúce dve stretnutia už absolvoval na prázdnom štadióne, avšak obvineniu z porušenia covidových predpisov sa už nevyhol.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ChesterFC (@chesterfcofficial)

Keďže sa Deva Stadium nachádza na waleskom území, kompetentnými autoritami smerom k nemu je zastupiteľstvo vo Flintshire a severowaleská polícia. Práve tieto orgány si teraz posvietia na vpustenie fanúšikov a nakoľko ide o účastníka šiestej ligy, akákoľvek väčšia pokuta môže spôsobiť citeľné problémy. Aby bizarností nebolo málo, hranica týchto dvoch krajín vedie priamo cez areál, patriaci klubu. Štadión má dokonca chesterské poštové smerovacie číslo a za bezpečnosť počas duelov zodpovedajú zložky regiónu Cheshire zo severu Anglicka. V pandemických záležitostiach však na veľkú nespokojnosť fanúšikov vraj spadá pod waleský Flintshire. Chester FC je od roku 2010 nástupníckym klubom skrachovaného Chesteru City, ktorý hrával tretiu najvyššiu súťaž.