Na dnešnom Valnom zhromaždení ANŠ členovia poverili Výkonný výbor, aby sa zaoberal problematickými témami a v spolupráci s Ministerstva cestovného ruchu a športu, našli ich riešenie. Schválili sa taktiež nové stanovy a rozpočet a zvolili sa prezident, viceprezident a členovia výkonného výboru ANŠ.
Zoznam členov Asociácie neuznaných športov SR:
- Slovenský zväz malého futbalu
- Slovenská hokejbalová únia
- Slovenská federácia karate a bojových umení
- Slovenská lukostrelecká asociácia 3D
- Slovenská nohejbalová asociácia
- iCompete Natural Slovakia
- Slovenská footgolfová asociácia
- Slovenský zväz Takwond-Do ITF
- Slovenská Asociácia Bandy
- Slovenský zväz MMA
- Slovenská cyklotrialová únia
Jednotlivé členské zväzy získali za posledné roky množstvo úspechov v kolektívnych alebo individuálnych športoch v podobe 20 zlatých medailí. Medzi najväčšie úspechy možno zaradiť pätnásobný titul majstrov sveta v hokejbale, titul majstrov sveta do 23 rokov v malom futbale, titul majstrov sveta v nohejbale v kategórii trojíc, titul majsterky sveta vo footgolfe, cyklotriale, wellnessfitness a titul majstra sveta v bodybuildingu. Jednotlivé športy získavajú čoraz viac priestoru aj v médiách a na televíznych obrazovkách. Finále Majstrovstiev sveta 2019 v hokejbale Slovensko vs. Fínsko, ktoré sa konali v Košiciach, sledovalo až 170 000 divákov a zápas Slovensko vs. Maďarsko vo štvrťfinále Majstrovstiev sveta v malom futbale v roku 2023 sledovalo až 150 000 divákov.
Výkonný výbor ANŠ bude tvorený z piatich členov. Prezidentom ANŠ bude Peter Králik – prezident Slovenského zväzu malého futbalu. Viceprezidentom ANŠ bude Miroslav Dragun – prezident Slovenskej hokejbalovej únie. Traja členovia VV ANŠ budú Žaneta Surmajová – generálna riaditeľka legislatívno-právnej sekcie Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR, Daniel Baran – prezident Slovenskej federácie karate a bojových umení a Jana Harabinová – predsedkyňa Slovenskej lukostreleckej asociácie 3D.
Peter Králik (prezident ANŠ): „Našou víziou je dosiahnuť, aby všetky športy, bez ohľadu na ich doterajší oficiálny status, mali možnosť získať podporu a uznanie, ak splnia vopred stanovené kritériá, ktoré môžu na Slovensku svojimi aktivitami naplniť. Či už je to počet aktívnych športovcov, úspechy na medzinárodných podujatiach alebo iné merateľné ukazovatele. Chceme pomenovať problémy a v spolupráci s Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR navrhnúť aj ich riešenia tak, aby sa naše športy mohli rozvíjať a prinášať Slovákom ešte viac medailí a radosti ako doteraz.“