Cyklistika - 19.08.2024 09:51

Okolo Poľska ovládol Vingegaard, vďaka silnému úvodu

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: JOJŠport/TASR

Cyklistické preteky Okolo Poľska, ktorých sedem etáp ste počas augusta mohli sledovať vo vysielaní Joj Športu, vyhral Dán Jonas Vingegaard z tímu Visma-Lease a Bike. Do cieľa dorazil s celkovým časom 24 hodín, 26 minút a 22 sekúnd s náskokom trinástich sekúnd pred druhým Talianom Diegom Ulissim. Tretie miesto obsadil Vingegaardov tímový kolega Wilco Kelderman. Slovenský reprezentant Martin Svrček z tímu Soudal Quick-Step sa v konečnom poradí pretekov umiestnil na 45. mieste s 15-minútovým mankom na víťaza.

Vingegaard s celým svojim tímom zvládol tohtoročné Tour de Pologne najmä vďaka veľmi silnému úvodu a z vypracovaného náskoku ťažil až do konca kontrolovaným spôsobom. Po prvej etape so štartom vo Vroclave sa nachádzal na štvrtom mieste. Následné druhé miesto v časovke ho vynieslo do čela celkového hodnotenia a túto pozíciu už neopustil. V záverečných troch etapách Tour de Pologne sa síce dvojnásobný víťaz Tour de France v popredí finišujúcich cyklistov nenachádzal, no Ulissi zvládol len usilovne ukrajovať z jeho manka. Posledná etapa, merajúca 142 kilometrov vyšla najlepšie Olavovi Kooijovi. Svrček sa do cieľa dostal až na 111. mieste. Najlepším umiestnením 21-ročného Kysučana bolo piatkové 41. miesto v predposlednom úseku pretekov. Okrem toho raz ukoristil aj 42. priečku, a to na trase Kudowa-Zdrój - Prudnik.