Basketbal - 01.02.2022 18:24

Spišiaci postupujú do Final Four Alpsko-jadranského pohára

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: JOJŠport

Spišskonovoveskí basketbalisti zaznamenali svoje šieste víťazstvo v tohtosezónnej edícii Alpe Adria Cupu a zabezpečili si postup do semifinále. V našom priamom prenose si poradili so slovinským celkom KK Šenčur 88:77 a v celkovom súčte dvojzápasu uspeli rozdielom osemnástich bodov. Zverencom Štefana Sviteka fungovala najmä defenzíva, keďže za úvodný polčas súperovi dovolili nahádzať len 28 bodov a bezpečne si postrážili svoj náskok. Zásadným problémom preto nebolo ani poľavenie v tretej a štvrtej štvrtine stretnutia, ktorá patrila hosťom.

Šenčur si v základnej skupine poradil s Interom Bratislava a udržal ho na nepostupovom treťom mieste. Spišiaci šli ďalej ako druhý tím základnej skupiny B, pričom mali rovnakú bilanciu ako poľská Gornicza. V slovensko-slovinskej konfrontácii celku zo Spiša výborne vychádzali aj doskoky a súpera preskákal rozdielom 48:36. Tešiť sa vďaka tomu môžu na Final Four tohto turnaja, ktorého dejisko by sme mali spoznať v krátkom čase. Rytieri sú zároveň prvým mužstvom, ktoré si do tejto fázy súťaže zabezpečili postup.