Program
Atletika - 02.08.2023 13:49

Forsterová získala striebro na 100 m

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: tasr/jojsport
Slovenská atlétka Viktória Forsterová v priamom prenose televízie JOJŠPORT získala striebornú medailu v behu na 100 metrov na 31. Svetových univerzitných hrách FISU 2021 v čínskom meste Čcheng-tu. Vo finále dosiahla druhý najlepší čas svojej kariéry 11,34 s, triumfovala Luxemburčanka Patrizia Van der Wekenová výkonom 11,22 sekundy, bronz patrí Magdalene Lindnerovej z Rakúska (11,44). 

        Forsterová rozhodla o zisku medaily v druhej polovici stovky, keď sa dravým záverom pretlačila zo štvrtej pozície na druhú. Potvrdila "papierové" predpoklady, keďže mala na konte z finalistiek tretí najlepší osobný rekord (11,26). Medailové ambície naznačila už v semifinále, v ktorom dosiahla druhý najlepší čas 11,37 s.
        "Konečne sme prelomili smolu z predchádzajúcich vrcholných podujatí. Viktórii sa vrátilo všetko, čo dáva do svojej atletickej prípravy. Čakala som raketový štart, ktorý Viktórii naozaj vychádza. Dnes to nebolo celkom ono, ale fantastickým záverom to napokon dala a má vytúženú medailu. Priznám sa, že sme si na štadión vzali aj slávnostnú teplákovú súpravu pre ceremoniály, preto musela v závere zamakať, aby ju mohla využiť," povedal trénerka Katarína Adlerová pre atletika.sk.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora