Program
Americký futbal - 08.02.2024 11:45

Slovenský UFC zápasník, tisíce fanúšikov na tribúnach a kanadský tréner. Nitra Knights do ďalšej sezóny posilňuje

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: jojsport

Klub amerického futbalu Nitra Knights vstupuje do novej sezóny s tými najvyššími cieľmi. Počas minuloročnej sezóny si získal srdcia stoviek fanúšikov nakoľko na zápasy nitrianskeho klubu chodilo v priemere viac ako 800 divákov na zápas, čo z neho spravilo najnavštevovanejší tím celej najvyššej českej ligy.

Aj táto skutočnosť z neho robí divácky druhý najnavštevovanejší šport v meste Nitra, ktorý sa momentálne teší obrovskej popularite. Štadión pod Zoborom sa tak znovu zaplnil športovými fanúšikmi, ktorí sem prichádzajú nielen za výbornými zápasmi amerického futbalu, dobrým jedlom, ale aj za skvelou rodinnou atmosférou a nezvyčajnou športovou show.

Viac na túto tému prezradil generálny partner Samuel Vetrák, ktorý do klubu vstúpil v minulej sezóne: ”Priniesli sme do Nitry family friendly športové eventy, ktoré si obľúbili celé rodiny. Posilnili sme spoluprácu so samotným mestom a celkovo sme sprofesionalizovali klub na úplne novú úroveň. Tím sme posilnili o nového kanadského trénera a niekoľkých zahraničných importov, no hlavné gro tímu je stále postavené na slovenských hráčov. Taktiež sme začali budovať silnejšie dorastenecké a juniorské kategórie, aby sme tento úspech urobili trvalejším. Fanúšikom chceme zo zápasového dňa pripraviť ešte väčšiu show ako tomu bolo doteraz. Toto všetko dokážeme aj vďaka novým sponzorom, ktorým z celého srdca ďakujeme, že podporujú americký futbal na Slovensku. Samozrejmosťou je, že stále zostávame hrať na futbalovom štadióne pod Zoborom, ktorý sa budeme snažiť zaplniť ešte viac, ako tomu bolo minulý rok. Urobíme všetko preto, aby sme nielen zopakovali, ale aj prekonali minuloročný úspech.”

Klub má po minuloročnej úspešnej sezóne len tie najvyššie ciele a 3. miesto v najvyššej českej lige chcú nielen zopakovať, ale aj ho prekonať a postúpiť do vytúženého finále play off, ktoré im minulý rok len tesne uniklo. Hráči Nitra Knights prekonali niekoľko historických individuálnych rekordov českej najvyššej ligy, v ktorej zažiaril quarterback tímu Boris Bútora. Ako klub ovládli ofenzívne štatistiky Snapbacks ligy. Prvenstvo dosiahli v získaných yardoch (priemer 399 yardov na zápas) a tiež aj v passových yardoch (priemer 303 yardov na zápas) Predstavy o novej sezóne a zostave tímu doplnil aj predseda klubu Matej Gašperan: “Tím okrem jedného až dvoch hráčov zostáva bez zmeny. Veľmi dôležité bude doplniť kvalitných troch zahraničných importov, ktorí náš tím spravia ešte silnejším. S nimi momentálne vedieme rozhovory a čoskoro sa fanúšikovia dozvedia finálne posily tímu. Novou posilou, ktorú môžeme ohlásiť už teraz je kanadský import Jayden Lawson. Do novej sezóny ideme posilniť hlavne defenzívnu zložku našej hry, nakoľko ofenzíva tímu bola vynikajúca.”

Klub sa do novej sezóny posilnil na pozícii hlavného trénera, ktorým sa stal Kanaďan Nick Snider. Stále mladý 26-ročný tréner viedol futbalový program na University of Waterloo v Kanade a svoje hráčske a trénerské skúsenosti ide pretaviť v nitrianskom klube:“Je pre mňa veľkou cťou, že sa na tomto projekte môžem podieľať s týmito ľuďmi, ktorých si nesmierne vážim. Som veľmi nadšený, že môžem svoje skúsenosti a

svoje nadšenie preniesť do klubu Nitra Knights a pevne verím, že sa nám podarí prekonať všetky minuloročné úspechy. Celý hráčsky kolektív je jednoducho úžasný, hráči tvrdo pracujú na každom tréningy, sú vynikajúco fyzicky pripravení a som veľmi rád, že tréning po tréningu sú vidieť veľké pokroky. Slovensko, konkrétne Nitru som si okamžite zamiloval. Máte naozaj nádhernú krajinu a veľmi milých a priateľských ľudí.”

Hlavným ambasádorom klubu naďalej zostáva najúspešnejší slovenský UFC zápasník Martin Buday, ktorý je zároveň aj obrovským fanúšikom amerického futbalu. Rodák z Nitry preto neváha podporovať svoj domáci klub a už teraz sa teší na všetky domáce zápasy, ktoré si užije spolu s fanúšikmi na tribúne: “Môj vzťah k tomuto športu je veľmi pozitívny. V prípade, že mi to situácia dovolí, tak by som si veľmi rád vyskúšal tréning s chalanmi, aby som mohol túto hru pocítiť na vlastnej koži. Celá minuloročná sezóna ma extrémne milo prekvapila. Nielen výborne zvládnutá organizácia zápasov, ale aj fantastická rodinná atmosféra na tribúnach, ktorú som si veľmi užíval”.