Novinky - 22.08.2013 22:56

Oceliari odohrali prvý zápas Tatranského pohára

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: vep

Góly a asistencie: 9. Day (trestné strieľanie), 16. Lefebvre (Woger), 22. Coulombe (Latendresse), 40. Kinasewich (Lemieux, Kuka), 50. Labelle (Day, Coulombe) – 29. Pašek (Jenčík, Štrbák), 54. Jenčík (Slovák, Štrbák)

Vylúčení: 8:7 na dve minúty, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Tomáš Orolin – Roman Bednár, René Šoltés

Doplnkové samostatné nájazdy: 2:1 (Bartoš)

Graz 99ers: Sabourin – Wiedergut (A), VanBellegooie, Lassen, Sertich, Lembacher, Reinthaler, Coulombe, Unterweger (A) – Zusevics, Labelle, Lefebvre, Ganahl, Kinasewich, Latendresse, Day (C), L. Konečný, Woger, Lemieux, Kuk, Moderer

HC Košice: Hylák - Štrbák (C), Cebák, Šeda, Novák, Macejko, Deyl, Takáč, Martin Chovan - Jenčík, Pašek (A), Spilar - Sojčík, Marcinko, Bicek (A) – Nagy, Bartoš, Hrnka – Konečný, Jokeľ, Slovák

Medzinárodnú konfrontáciu s rakúskym súperom sme nezačali so šťastím. V úvodných minútach síce gólmana Sabourina ohrozilo hneď niekoľko tvrdých striel, ale ani jedna z nich za čiaru neprešla. Naopak, súperov kapitán Day sa v úvode 9. minúty dostal do úniku , v ktorom bol faulovaný a nasledovalo trestné strieľanie. V ňom Greg Day oklamal Hyláka sťahovačkou do pravej strany a bezproblémovo zasunul puk do opustenej časti košickej svätyne. Už o necelých 5 minút neskôr mal na hokejke vyrovnanie Jenčík. V medzikruží dostal perfektne načasovanú prihrávku od Pašeka, ale po nej napálil puk iba do hrude pozorného gólmana. Košickí hokejisti mali následne k dispozícii presilovú hru, ale počas nej inkasovali druhý gól. Pri útočnej snahe zabudli na Lefebvreho, ktorý si v samostatnom úniku s Hylákom poradil. Minútu pred koncom tretiny mohol po faule znížiť súperov náskok Marek Slovák, ale výhodu ponúknutého trestného strieľania nevyužil.

Aj v strednej časti hry sa lepšie darilo rakúskemu Grazu. Hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky v útočnej tretine Latendresse našiel Coulombea a ten strelou do protipohybu nášho brankára zvýšil na rozdiel troch presných zásahov. O prvý gól Košíc sa postaral v úvode 29. minúty Dušan Pašek. Ten zúžitkoval Jenčíkovu prihrávku na pravú stranu strelou švihom, na ktorú nemal gólman rakúskeho celku nárok. Vzápätí mohol presný zásah pridať aj Slovák, ktorý pálil z medzikružia z prvej po Hrnkovej prihrávke, ale trafil iba betóny muža medzi tromi žrďami. V polovici 35. minúty mali naši hokejisti výhodu početnej výhody. V nej najskôr vypálil Cebák a odrazený puk sa ešte za čiaru snažil dostať aj Štrbák, ale bez úspechu. Na opačnej strane v protiútoku vo vlastnom oslabení Lefebvre našiel Wogera, ale ten proti Hylákovi nepochodil. Tesne pred prestávkovou sirénou počas Štrbákovho vylúčenia využili ponúknutú výhodu presilovej hry hokejisti rakúskeho celku a Kinasewich zvýšil už na 4:1 zo svojho pohľadu.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa Košičania pokúsili skorigovať výsledok, ale pozorný gólman Sabourin bol proti. V 43. minúte sa po Slovákovej prihrávke k zakončeniu dostal Hrnka, ale nepochodil. Pri útočnom tlaku naši chlapci 10 minút pred koncom zabudli na vysunutého Labelleho, ktorý tvrdou delovkou pridal piaty gól do Hylákovej siete. O záverečný presný zásah stretnutia sa o niečo neskôr postaral Jenčík, ktorý získal puk na útočnej modrej čiare, preštrikoval sa štvoricou protihráčov a vychutnal si zakončenie.

V doplnkových samostatných nájazdoch Košičania zaznamenali iba technický gól Bartoša, na opačnej strane pochodili Lemieux a Latendresse.