Novinky - 22.08.2013 22:46

Košičania úspešní aj v záverečnom dni Rona Cupu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: vep

Góly a asistencie: 22. Bartoš (Konečný, Deyl), 36. Jenčík (Spilar), 40. Hrnka (Bartoš), 43. Spilar (Jenčík, Pašek), 46. Pašek (tr. strieľanie) – 23. Pšurný (Piroš, Zeman), 31. Stříteský (Piroš), 39. Hanzl (Martynek)

Vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Novák - Valo, Adamec

Doplnkové samostatné nájazdy: 2:0 (Jenčík, Bicek)

HC Košice: Hylák - Štrbák (C), Cebák, Šeda, Novák, Macejko, Deyl, Takáč, Martin Chovan - Jenčík, Pašek (A), Spilar - Sojčík, Marcinko, Bicek (A) - Hrnka, Bartoš, Konečný - Jokeľ, Boltun, Slovák

HC Verva Litvínov: Franěk – Kousalík, Hora, Stříteský, Zeman, Pavlík, Chaloupka, Gula, Pavelka – Majdan, Hubl, Gerhát – Martynek, Hanzl, Trávníček – Černý, Piroš, Pšurný – Jurčík, Rapáč, Bojer

Hneď v úvodných sekundách nášho posledného stretnutia na Rona Cupe sa Košičania pustili do útočenia. Pašek spoza bránky našiel voľného Cebáka, ale ten sa v bezprostrednej vzdialenosti pred gólmanom musel ešte otočiť, a tak jeho zakončenie úspech neprinieslo.  O pár minút neskôr nepochodila ani dvojica Pašek – Jenčík. Príležitosť na otvorenie skóre mali naši hokejisti počas ponúknutej početnej výhody v polovici prvej tretiny. Natlačili sa do útočného pásma, ale všetky strelecké pokusy končili buď tesne vedľa priestoru troch žrdí, alebo u pozorného Franěka. Keď už boli hostia v plnom počte, unikol Marcinko, ale ani na dvakrát litvínovského gólmana neprekonal. Jenčík svoju streleckú smolu neprelomil ani v závere 14. minúty, kedy pálil sám spomedzi kruhov, ale ranou z prvej prestrelil priestor brány. V čase 17:22 hlavný rozhodca Novák prerušil hru pre technickú závadu plexiskla, a tak sa zvyšná časť prvej tretiny odohrávala až po prestávke. V nej sa Košičania síce počas Sojčíkovho vylúčenia museli brániť, ale aj napriek tomu sa v záverečných sekundách dostal do úniku Pašek. Vo vlastnom oslabení v poslednej sekunde pred sirénou síce vystrelil, ale bol faulovaný, a tak sa mu zo sťaženej pozície skórovať nepodarilo.

V druhej dvadsaťminútovke už diváci videli prvé góly. O ten otvárací sa postaral Bartoš hneď v úvode strednej časti hry presilovkovým švihom z ľavého kruhu. Netrvalo však dlho a hostia vyrovnali. Iba minútu a 18 sekúnd potreboval Piroška na adresovanie presnej krížnej prihrávky, ktorú Pšurný zúžitkoval osamotený pri tyči. Vzápätí mali naši hokejisti výhodu presilovej hry, ale k ohrozeniu súperovej brány sa vďaka pozornej defenzíve Litvínova takmer ani nedostali. V úvode 31. minúty počas hry 4 proti 4 pri vylúčeniach na oboch stranách sa hostia po prvýkrát v stretnutí dostali do vedenia. Náš kapitán Štrbák stratil hokejku, a tak mali hostia výhodu, ktorú využili Stříteského presnou strelou od modrej čiary – 1:2. Ešte do prestávky z pravého kruhu Jenčík vyrovnal, ale gólové hody pokračovali aj naďalej. Na začiatku 39. minúty po chybnej rozohrávke pred Hylákom získal puk Martynek, ponúkol ho spoluhráčovi Hanzlovi, a ten už nezaváhal a opäť dostal svoj tím do vedenia. O necelú minútu neskôr však už bolo opäť všetko otvorené. Bartoš posielal puk pred bránu od útočnej modrej čiary, Hrnka ho tečoval a bolo vyrovnané. Do šatní sa šlo za stavu 3:3.

V záverečnej časti hry začali hostia vylúčením Trávnička, ktoré už po chvíli zverenci trénera Tomka využili. Štrbákovu tvrdú strelu ešte Franěk vyrazil, ale iba na hokejku Jenčíka, ktorý puk na zlatom podnose ponúkol Spilarovi, a ten poslal Košice znovu do vedenia. Následne vo vlastnom oslabení unikol Pašek, ale bol faulovaný a nasledovalo trestné strieľanie. To skúsený útočník rutinérsky premenil a definitívne tak rozhodol o košickom víťazstve na turnaji Rona Cup.

V doplnkových samostatných nájazdoch sa z našej strany presadili Jenčík a Bicek, brankár Hylák za svoj chrbát puk nepustil ani v jednom z pokusov hostí.