Novinky - 04.02.2024 20:19

HC 19 Humenné - HC´ 05 Banská Bystrica 4:5sn v 42. kole Tipos extraligy

Tento duel 42. kola hokejovej Tipos extraligy je možné sledovať na mobiloch, počítačoch či televíznych obrazovkách aj prostredníctvom aplikácie JOJ PLAY.

V našej SMS súťaži môžete hrať o 2 lístky na oba prípravné zápasy hokejovej reprezentácie Slovenska s Nemeckom v dňoch 7. a 8. fwbruára 2024 vo Zvelene vždy o 18:00.

Oba zápasy vysielame na JOJŠPORT v priamych prenosoch aj so štúdiami.

Pri príležitosti Svetového dňa proti rakovine.hokejová komunita vyzýva na podporu prevencie formou organizovaných kontrol, ktoré môžu včasne odhaliť onkologické ochorenia. Symbolom osvety sa stala zelená snežienka, ktorá znázorňuje nejednoduché úsilie slovenského onkologického výskumu, keď napriek ťažkostiam a problémom prináša nové poznatky, ktoré pomáhajú víťaziť nad rakovinou. Snežienku budú mať na znak podpory výskumu a prevencie pred rakovinou na špeciálnych dresoch všetci rozhodcovia v rámci 42. kola Tipos Extraligy, všetci hráči na prilbách, realizačné tímy či televízni komentátori. Keď ťa volajú, nerieš a choď na onkokontrolu.sk.

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v rámci nedeľného 42. kola Tipos extraligy nad domácim Humenným 5:4 po samostatných nájazdoch.
        Humenčania začali od úvodu aktívnejšie ako ich súper. Odmenou im bolo otvorenie skóre v 4. minúte duelu zásluhou 11. gólu v sezóne pre Fína Kuruho, ktorý "vytancoval" banskobystrickú defenzívu a neskôr blafákom prekonal Krošelja. Hostia však prepli na vyššie obrátky a keď arbitri v 8. minúte vylúčili domáceho Vaška, Turnbull po kombinácii do prázdnej brány vyrovnal. V druhej tretine domáci za menej ako dve minúty využili tri presilové hry a zdalo sa, že je "vymaľované". Opak bol však
pravdou. Keď sa postupne presadili za mužstvo spod Urpína Faith, Ďatelinka a Langkow, skóre bolo razom v 47. minúte nerozhodné. O víťazovi sa muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. Dvojbodový zisk Banskej Bystrici zabezpečil Wilkins.

HC 19 Humenné – HC 05' Banská Bystrica 4:5 pp a sn (1:1, 3:0, 0:3 - 0:0, 0:1)
        Góly: 4. Kuru (Pereskokov, Pacalaj), 27. Lapšanský (Sredl, Handlovský), 28. Sredl (Pereskokov), 29. Sredl (Lapšanský) - 8. Turnbull (Faith), 44. Faith (Hora, Wilkins), 45. Ďatelinka (Turnbull, Hora), 48. Langkow (Wilkins, Bačik), rozhodujúci nájazd Wilkins. Rozhodovali: Korba, Orolin – Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1782 divákov.
        Humenné: Kozel – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergienko, Ťavoda, Novický – Paršin, Kuru, Pereskokov - Lapšanský, Foss, Šoltés - Handlovský, Linet, Vaško – Thomka, Horvát, Ragan - Borov
        Banská Bystrica: Krošelj – Bačik, D. Stránský, Hora, Žabka, Ďatelinka, Luža, Pavúk - Wilkins, Langkow, Turnbull - Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch